Sala szkoleniowa w której trenerzy wygodnie, elastycznie i aktywnie mogą prowadzić zajęcia na najwyższym poziomie.
Zainstalowaliśmy interaktywny projektor Epson i tablicę dotykową. Zestw ten umożliwia nanoszenie szkiców, adnotacji na wyświetlanej własnej prezentacji bądź też po prostu używanie jej jako białej tablicy. Obraz z prezentacji może być wyświetlany na drugim projektorze laserowym Epson oraz monitorze LG 55” zawieszonym pod sufitem. p
Ze względu na długość sali, dla wygody osób siedzących w dalszej części pomieszczenia zainstalowaliśmy monitor. System nie został zamknięty tylko do wyświetlania jednej prezentacji na wszystkich wyświetlaczach. Prowadzący w dowolny sposób, może przełączać różne obrazy za pomocą matrycy wideo Ecler, na dowolny odbiornik w ten sposób poszerzając i zwiększając ilość przekazywanych informacji. Dystrybucja sygnału wideo dokonana została za pomocą skrętki komputerowej podłączonej do nadajników i odbiorników HDBaseT. Dodatkowo cała przestrzeń została wyposażona w 6” głośniki sufitowe Ecler oraz mikrofony doręczne i nagłowne marki Shure.
Wyposażenie
Instalacja i kalibracja projektora
EB-1485FI
Matryca Video Ecler
Projektor Epson EB-L610U
Nadajnik i odbiornik HDbaseT
Głośniki sufitowe Ecler 6 szt.
Monitor LG 55"
Wzmacniacz Ecler
Nadajniki i odborniki HDBaseT Atlona
Matryca wideo Ecler VEO-MXH44
Mikrofony Shure SDR1503
Sala szkoleniowa w fabryce Federal Mogul na Podkarpaciu.
System wideokonferencyjny opis projektu
Elastyczne rozwiązanie przeznaczone dla dowolnego klienta wideokonferencyjnego, gdzie klient przychodzi ze swoim urządzeniem (BYOD) i ma dostęp do wszelkich peryferów multimedialnych zainstalowanych w Sali.
Trzy sale konferencyjne gdzie dobór sprzętu był naturalny.
Duża sala otrzymała duży zestaw wideokonferencyjny z kamerą PTZ Logitech Rally, mikrofonami nablatowymi oraz soundbarem, zawieszonymi pod monitorem LG 75”. Mniejsze sale zostały uzbrojone w młodszego brata ze stajni Logitech jakim jest Meetup i monitory odpowiednio 55 i 65”
Wyposażenie
Wideobar Logitech meetup
Monitor Iiyama 86"
Kindermann bezprzewodowa prezentacja
Wideobar Logitech Meetup
Monitor LG 86"
Sala konferencyjna, klient z Warszawy. Trzy sale konferencyjne zbudowane na rozwiązaniu Logitech Rally.
INSTYTUCJE
Matryce audioi i wideo
Mikrofony
Mikrofony
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
KULTURA
W naszych interaktywnych projektach wystawowych kładziemy nacisk na dynamiczną i zaangażowaną narrację, przenosząc zwiedzających w fascynującą podróż pełną interakcji.
Nasze wystawy to nie tylko zbiór eksponatów, ale prawdziwe interaktywne doświadczenie, które poszerza horyzonty informacji na temat każdego przedmiotu i twórcy.
Oferujemy unikalne podejście, umożliwiając zwiedzającym nie tylko zgłębienie wiedzy na temat eksponatów, ale także odkrycie fascynujących szczegółów, które nie zmieszczą się w tradycyjnej muzealnej przestrzeni. Dzięki interaktywnym elementom naszych wystaw, możemy ukazać to, co nieuchwytne na niewielkiej powierzchni muzeum.
Co sprawia, że nasze projekty są wyjątkowe?
Pozwalamy zwiedzającym wejść w świat twórcy, zobaczyć to, co nieosiągalne w rzeczywistości, i doświadczyć emocji związanych z historią każdego eksponatu. Nasze interaktywne rozwiązania obejmują możliwość wywołania postaci autora na życzenie zwiedzającego, wraz z prezentacją filmu z dźwiękiem, co dodaje dodatkowego wymiaru i autentyczności do całego doświadczenia.
W naszym podejściu do projektowania wystaw multimedialnych, technologia jest nie tylko narzędziem, ale środkiem do podkreślenia emocji i zaznaczenia przekazu. Interaktywne wystawy które tworzymy, to niezapomniane podróże, łączące technologię z storytellingiem, tworzące spójne i pasjonujące doświadczenia dla zwiedzających.
Muzeum posiadało sprzęt, który przestał spełniać bieżące standardy i Klient oczekiwał wymiany przestarzałych urządzeń na nowe a także uporządkowania infrastruktury, łącznie z kablami.
Wymieniliśmy nagłośnienie, dostarczyliśmy i zainstalowaliśmy nowy projektor laserowy a także matryce audio i video.
Naszym zadaniem było stworzenie projekcji otwierającej wystawę. Metalowa, gęsta ażurowa konstrukcja w postaci wklęsłej ćwiartki sfery. Jej wnętrze stanowiło ekran na który świeciliśmy krzyżowo dwoma projektorami. Prawa część obrazu pochodziła z projektora umieszczonego po lewej stronie. Lewa strona ekranu świecona była przez prawy projektor.
Wykorzystaliśmy do tego celu projektory Epson o wymiennej optyce i jasności 12 tysięcy lumenów każdy. Aby obraz był odtwarzany synchronicznie, zastosowaliśmy playery Brightsign.
Największym wyzwaniem było strojenie obrazu, który ze względu na wklęsły kształt obiektu, a także nacieranie obrazem krzyżowo, pierwotnie był trudny do okiełznania.
Kameralne muzeum o wspaniałych zbiorach. Dyrekcja chciała aby wystawa interaktywna z panelem dotykowym i monitorem wyświetlającym wybrane przez zwiedzających treści, umiejscowiona została w małym holu stanowiącym przedsionek muzeum. Brak miejsca na ścianach powodował, że w ciasnym wnętrzu nie mogliśmy znaleźć odpowiedniego, ergonomicznego umiejscowienia urządzeń. Wygoda i naturalny dystans zwiedzającego obsługującego panel dotykowy, były w kontrze do miejsc w których mógł zawisnąć monitor na którym zwiedzający miał odbierać wybrane przez siebie treści.
W holu znajdowały się drzwi prowadzące do zaplecza muzealników. Zamieniliśmy je z drewnianych na szklane. Okleiliśmy folią umożliwiającą tylną projekcję i zainstalowaliśmy projektor w przestrzeni niedostępnej dla zwiedzających, po drugiej stronie szklanych drzwi. Jedynym fizycznym przedmiotem który został w holu jest mały panel dotykowy. Obraz wyświetlany jest w orientacji pionowej do której przygotowaliśmy kontent. Efekt audiowizualnej wystawy interaktywnej jest wspaniały. Minimum miejsca i maksimum korzyści.
Przestrzeń przeznaczona na tę wystawę to 15m x 4m przy czym ze względu na charakter wystawianych prac, zajmowały one głównie ściany. Fotografie wydrukowane w dużym formacie zajmowały wiele miejsca i władze Muzeum miały duży kłopot z wyborem kilkunastu prac spośród tysięcy zdjęć stanowiących dorobek artysty.
Zaproponowaliśmy kilka rozwiązań, z których zrealizowaliśmy następujące:
1. Wystawa interaktywna multimedialna z panelem dotykowym na ścianie poprzez który zwiedzający dokonuje wyboru a kontent związany z jego decyzją wyświetla się na monitorze wielkoformatowym na sąsiedniej ścianie. Dzięki temu rozwiązaniu mogliśmy zaproponować zwiedzającemu: - archiwalny wywiad z artystą, podczas którego można było zobaczyć i usłyszeć Wiktora Wołkowa. - zdjęcia skatalogowane w podkategorie takie jak ludzie, zwierzęta, krajobrazy. Ponieważ wystawa miała warstwę dźwiękową a sala była niewielka, zastosowaliśmy nagłośnienie o wąskiej propagacji dźwięku, tak zwany „sound shower”. Dźwięk słyszany był tylko w miejscu w którym zwiedzający obsługiwał panel dotykowy i oglądał wybrane treści na monitorze.
2. Pośród zdjęć zrobiliśmy projekcję prac, które zmieniały się i wpłynęliśmy tym samym na dynamikę wystawy. Ciągle była statyczna, jednak ten element wizualny wyróżniał się tym, że co jakiś czas zdjęcie zmieniało się.
3. Sala wystawy zlokalizowana była na pierwszym piętrze zabytkowego budynku usytuowanego w centralnym punkcie miasta. Okleiliśmy folią do projekcji jedno z okien na parterze i po zmroku w określonych godzinach wyświetlane było zaproszenie na wystawę i inne informacje o ofercie Muzeum i sponsorach.
4. W dniu otwarcia wystawy, była ona dostępna tylko dla oficjalnych gości - władz miasta, artystów, muzealników etc. Zaproponowaliśmy, by z wyprzedzeniem zaprosić mieszkańców miasta na wieczorny pokaz zdjęć z otwarcia wystawy. Wykorzystaliśmy zdjęcia zrobione podczas oficjalnej imprezy i ułożyliśmy je w formę prezentacji multimedialnej. O umówionej godzinie rozpoczęliśmy wielkoformatową projekcję na zewnątrz, na elewacji budynku Muzeum. Dzięki temu mieszkańcy nie czuli się wykluczeniu a Muzeum mogło promować swoją nową wystawę.
Wystawa stała w skansenie, chacie w której znachor leczył ludzi.
Aby zaakcentować proces „uzdrawiania” wykonaliśmy mapping. Projekcja skierowana jest na krzesło na którym siadali chorzy.
Wijące się robaki symbolizują chorobę, płomienie je trawiące to proces uzdrawiania a biel kończąca pokaz to symbol uzdrowienia.
Sugestywna ale nie przytłaczająca forma, idealnie sprawdziła się w niewielkiej przestrzeni muzeum.
W zakresie naszej współpracy było dostarczenie multimediów i ich instalacja.
W ramach wystawy w Zbrojowni na Zamku Królewskim na Wawelu dostarczaliśmy urządzenia do trzech pomieszczeń.
1. Wielkoformatowy ekran multimedialny wraz playerem
2. Dwa monitory wielkoformatowe z platerami
3. Duży napinany ekran projekcyjny wraz z dwoma profesjonalnymi projektorami Epson.
Instalacja monitorów to usługa którą realizowaliśmy setki razy i nie stanowi dużego wyzwania. Ciekawym wyzwaniem była za to instalacja dużego napinanego ekranu projekcyjnego wraz z dwoma profesjonalnymi laserowymi projektorami o wymiennej optyce i ich blanding, czyli połączenie bokami dwóch obrazów w jeden. Projektory zostały uzbrojone w optykę ultra krótko ogniskową, co pozwoliło na minimalne odejście od ekranu. Celem bowiem było uzyskanie jednego dużego obrazu z dwóch maksymalnie zbliżonych do ekranu projektorów. Obraz synchronizowany przez dwa playery.
M3tech wygrała przetarg na realizację całości projektu dotyczącego przygotowania i poprowadzenia mappingu dla Muzeum Inżynierii i Techniki Miejskiej w Kakowie.
W zakresie zadania było przygotowanie kilkunastominutowego filmu o twórczości i życiu Stanisława Lema. Zaprosiliśmy do współpracy artystę Jakuba Hadera, który przygotował całą warstwę artystyczną, zarówno w obszarze obrazu jaki i dźwięku.
Realizacja polegała także na wyświetleniu filmu na elewacji budynku. Wykorzystaliśmy w tym celu własne nagłośnienie estradowe, projektory laserowe NEC o wymiennej optyce, oprogramowanie Resolume i akcesoria takie jak czarne eventowe rusztowanie umożliwiające bezcieniową projekcję.
Klasyczna ekspozycja wymagała rozbudowy o warstwę multimedialną. Dostarczyliśmy i zamontowaliśmy dwa 55-calowe monitory Samsung
EDUKACJA
System wideokonferencyjny opis projektu
Wszechstronne rozwiązanie do wideokonferencji, z którego można korzystać przy dowolnym ułożeniu stołów w sali konferencyjnej.
Sala spotkań została wyposażona w monitor Iiyama 98”, pod którym zawisł zestaw wideokonferencyjny Logitech Rally Bar z dodatkowymi czterema mikrofonami nablatowymi zabudowanymi w specjalnych uchwytach. Do zarządzania wideokonferencją służy tablet dotykowy.
System sterowania oparty o jednostkę centralną Aten VK1100 a wszelkie funkcje wywoływane są z tabletu Ipad 10,2”, który został zamknięty w obudowie umożliwiającej bezprzewodowe ładowanie (LaunchPort). Klientowi zależało na wszechstronności zestawu, dlatego podłączyć się może standardowo za pośrednictwem kabla HDMI z każdego mediaportu (wizja) jaki i USB do zestawu wideokonferencyjnego. Dodatkowo, również bezprzewodowo za pomocą systemu do kolaboracji Barco CX30. Wszelkie urządzenia AV/IT zostały zamknięte w estetycznej szafie rack z blatem meblowym.
Wyposażenie
Logitech Meetup
Monitor 98" UHD LE9845UHS-B1
Klick & show Dongle Kindermann system transmisji bezprzewodowej do wyświetlania treści multimedialnych, prezentacji
System sterowania z panelem dotykowym i bezprzewodowym
Zestaw wideokonferencyjny Logitech Rally Bar, audio
Tap MSTeams, Panel dotykowy 10", Intel NuC
Logitech Rally Mic Pod
System sterowania Aten VK1100
Wireless AP Ubiquiti Networks UAP-AC-PRO
TP-LINK TL-SG108PE
HDMI Matrix ATEN-VP1420-AT-G
Szafa rack 19" blat MDF 15U, półki, uchwyty
Transmisja bezprzewodowa AV dla prezentacji Barco CX-30 USB/A/C/HDMI+USB
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.